Підкорюй вершини: сім скеледромів Києва, де ти можеш круто провести час
Поки на вулиці зарядив дощ, пропонуємо тобі спортивні активності під дахом. Якщо ти ще ніколи не був на скеледромі, то обов'язково сходи та відчуй ці неймовірні емоції. А якщо ти вже в темі, то точно знаєш, чого очікувати від цього походу. В будь-якому разі давай так: записуємо у твій список справ, які треба зробити до кінця літа, відвідування скеледрому. Сходиш раз, а потім не будеш звідти вилазити.
Якщо ти новачок в цій справі, то тобі знадобиться певна вступна інформація:
- на скеледром треба брати змінне зручне взуття. З цим на скеледромах дуже суворо. Прийдеш без змінного взуття — можуть оштрафувати та заборонити відвідування;
- для заняття підійде будь-яка спортивна форма, яка не буде сковувати твої рухи;
- якщо ти ніколи не лазив на скеледромі, то обов'язково візьми пробне заняття з інструктором, щоб робити далі все правильно;
- інструктори скеледрому радять приходити за 15-20 хвилин до початку заняття;
- уважно слухай інструктора, щоб не проґавити важливу інформацію.
Досвідчені інструктори скеледромів кажуть, що навіть, якщо ти не відчуваєш сили в руках, боїшся висоти чи взагалі не маєш у собі впевненості, але дуже хочеш спробувати, то тобі варто це зробити. Заняття починається з розминки та найпростіших трас, тому у тебе буде час освоїтись, звикнути до атмосфери та пристосуватись до стіни із зачіпками.
Скеледром КПІ
Сюди можуть потрапити усі охочі, незалежно від того, навчаєшся ти в інституті чи ні. Є секції й для дорослих, й для дітей (з 6 років), можна взяти індивідуальні заняття з досвідченим інструктором команди "КПІскала". Скеледром доволі просторий, більше 20 боулдерів, розрахованих на різні рівні складності. Є тут також траси з мотузкою та зона розминки. Розклад та додаткову інформацію щодо цін шукай в інстаграмі або на сайті скеледрому.
Ціни: вартість занятті з тренером у групі — 250 грн.
Скелелазний стенд НАУ
У скеледрому є опція пробного підйому. Тобто у тебе буде можливість піднятися три рази на трасах різної складності. Також ця опція діє для дітей з 5 років. Кажуть, що навіть не потрібний попередній запис — заходь, плати 200 грн і пробуй свої сили. Скеледром НАУ має площу скелелазних поверхонь десь 450 кв. м і площу болдерингових поверхонь близько 60 кв. м. На місці тобі видадуть необхідне спорядження та проведуть інструктаж.
Ціни: разове відвідування для дорослого з інструктором — 450 грн, самостійно — 160 грн, тренування з інструктором для дітей — 350 грн, самостійно — 70 грн.
Скеледром "Гіперіон"
Загальна площа цього київського скеледрому — 1600 кв. м. Тут є стіна для скелелазіння заввишки 12 м з трасами різної складності. Є також і дитячий скеледром заввишки 8 м. При скеледромі працює школа, де з нуля можна навчитися цього виду спорту. Крім цього, ти можеш записатись на секції альпінізму та спелеології. Взагалі "Гіперіон" — це ціле ком'юніті однодумців. Судячи зі стрічки у фейсбуці, відвідувачі скеледрому часто збираються на якісь заходи, наприклад, грають у лазертаг, пейнтбол, допомагають військовим, проводять якісь сімейні змагання.
Ціни: вартість входу — 250 грн, якщо купуєш абонемент, то діє знижка.
SPACE
Цей скеледром став втіленням мрії групи професійних скелелазів. Вони створили середовище, де можуть активно проводити час не тільки професіонали, але й новачки. На тебе чекають 1000 кв. м стін для лазіння і купа різних зон: зона боулдерингу, зона високого скеледрому, стіна для лазіння на швидкість, тренувальна зона та зона для новачків і дітей. Якщо ніколи не був на скеледромі, то радимо тобі взяти пакет "Перший візит".
Ціни: разовий вхід в зал на цілий день — 350 грн, разовий вхід в зал у будні, якщо зайдеш до 15:00 — 200 грн.
Boulder space
Позиціює себе, як найбільший боулдеринговий скеледром в Україні. Кажуть, що він складений з найсучасніших ідей, складних та сміливих. Для тебе — 700 кв. м стін для боулдерингу різних форм та нахилів. Крім того, це не просто стіни для лазіння, а й цілі витвори стріт-арту — скульптори намагались відтворити форми зачіпок та рельєфів культових боулдерингових спотів світу.
Ціни: вхід в зал на цілий день — 350 грн, 10 відвідувань можна купити за ціною 9.
Скеледром UP
Цей скеледром побудований саме з думкою про новачків, а один з ключових напрямів — це робота з дітьми. Скеледром UP позиціює себе, як центр розвитку скелелазіння в Києві, тому в цьому просторі ти зможеш не тільки потренуватися, а й поспілкуватися з однодумцями, отримати цікавий досвід, знайти відповіді на запитання щодо цього спорту. До речі, скеледром пропонує послугу святкування дитячих свят: готується спеціальний сценарій з конкурсами та змаганнями для дітей від 6 до 13 років.
Ціни: разове заняття для дорослих в групі — 350 грн, індивідуальне заняття з тренером — 600 грн, вартість свята залежить від програми святкування і треба дізнаватись окремо.
Funattic
Цей скеледром має 200+ трас, розрахованих на різні рівні підготовки. Траси постійно оновлюються, тож нудно тобі кожен раз точно не буде. Висота стіни для лазіння зі страховкою становить 9 м, стіна для боулдерингу — 6 м. Якщо ти вже досвідчений скелелаз, то можеш відвідувати скеледром самостійно — на високій стіні є спеціальне автострахування і ти можеш займатися без напарника. Крім того, команда Funattic постійно організовує виїзди на скелі по Україні, тож зможеш спробувати свої сили ще й на природі.
Ціни: програма "легкий старт" для дітей та студентів — 500 грн, дорослі — 600 грн (це групи до 3 осіб), самостійне відвідування для дорослих — 350 грн, а для студентів — 250 грн, разове відвідування в групі до 10 осіб — 450 грн за дорослого.