Як робити "здорові" покупки у магазині: корисні поради
Цей матеріал не про те, як заощаджувати гроші під час покупок продуктів. Точніше сказати, не зовсім про це. Ми зібрали для тебе корисні поради про те, як робити "здорові" покупки й чого не треба робити, щоб у твоєму кошику не опинилися шкідливі продукти. А з цього випливає й те, що ти заощадиш гроші, збережеш своє здоров'я, а самі походи по магазинах стануть не такими виснажливими.
- Перше, що радять всі health-експерти — це складати список покупок. Це убереже тебе від зайвих витрат на "заборонені" продукти. Список має складатися на основі продуктів, які входять у твої повсякденні страви. У магазині відкрий калькулятор і одразу прораховуй, на яку суму вийде покупка, щоб не додати зайву коробку печива.
- Склав список, а тепер проведи ревізію на кухні. Зазирни не тільки у холодильник, а й у різні шафи та ящички, щоб впевнитись у тому, що ти не вписав у список той продукт, якого у тебе ще вдосталь. Наприклад, у тебе ще є половина пляшки рослинної олії, тоді краще купи ще фруктів та овочів, а олію включи у наступні покупки.
- Ще одна популярна порада, яку ставимо на третє місце — не ходи за покупками голодним. Ти й так знаєш, чим це може обернутися. Зайва булочка, щоб перекусити зараз в магазині, готовий салат, щоб прийти додому й одразу з'їсти — все це тобі не потрібно. Пам'ятай, випадкові товари збільшують витрати та цифру на вагах.
- Зайвий цукор тобі не потрібен. Це стосується продуктів, в які часто додають тонни цукру, наприклад, ароматизовані йогурти та молоко. Намагайся читати склад продуктів, щоб уникнути цього.
- Відмовся від замороженої піци. Розуміємо, що це швидкий та смачний перекус, але не включай це у свій список страв на кожен день. Як правило, подібні заморожені страви містять багато жиру, цукру та калорій. Це не про здорові покупки. Заморожені овочі та фрукти — може бути, але краще купити свіжі сезонні.
- Купуй продукти, які не упаковані в купу пластика. Наприклад, банани можна зважити без пакета або взяти з дому екоторбинки, зелень можна купити на фермерському ринку, де її продають на вагу. Повір, це також частина плану покупок для здоров'я.
- Якщо купуєш консерви, наприклад, робиш запаси на зиму, то краще обирай ті консерви, в яких м'ясо чи риба плавають у власному соку, а не в олії. Також перечитай етикетку та переконайся, що там немає солі та низький вміст натрію. Зазвичай великий вміст натрію у готових бульйонах, розсолах, різних соусах, приправах, консервах, солоних горішках та різних інших снеках.
- Великі покупки краще робити тоді, коли у тебе є час й ти ні на що не відволікаєшся. Тоді ти зможеш все нормально проаналізувати, порівняти ціни, прочитати склад, повибирати кращі фрукти та овочі.
- Стережися зони каси. Це страшне місце. Жартуємо. Але саме тут розташовані стенди з батончиками, шоколадками, кавою 3 в 1, шоколадними драже та мармеладками. Саме тут виникає спокуса щось купити для швидкого перекусу. Не ведися на це — зазирни у свій список.
І ще одна порада — аналізуй свої покупки. А також аналізуй ціни. Звичайно, що хочеться прийти в один супермаркет й купити там все. Але для твого здоров'я та гаманця краще проаналізувати, де та які продукти коштують дешевше й мають кращий вигляд. Можливо вигідніше овочі та фрукти купувати в овочевій крамниці поряд з супермаркетом, а у великому магазині вигідніше купувати молочні продукти та крупи.