7 "плюшок", уже доступних на Центральному вокзалі та в українських поїздах

7 "плюшок", уже доступних на Центральному вокзалі та в українських поїздах Колаж: "ТиКиїв"

Програма "Залізні друзі", "Залізна крамниця" онлайн, жіночі купе та дитяча зона Iron Land. У 2023 році Укрзалізниця продовжує узятий на модернізацію курс і демонструє деякі перетворення, яких немає навіть на вокзалах Європи. І так, це не тільки 94% рейсів за розкладом під час війни. Укрзалізниця, яка до повномасштабного вторгнення часто була джерелом мемів про варені яйця у плацкарті, отримала Європейську залізничну премію після евакуації 4 млн людей, перевезення перших осіб усіх держав — союзників України та низки якісних сервісних перетворень, зокрема в Києві. Про сім змін, які вже доступні на залізниці — у нашому матеріалі.

Знижки на каву, книги і кіно

 

Знижки на каву, книги і кіно за поїздки потягами: як отримати
Колаж: Укрзалізниця

​ Укрзалізниця ще у січні започаткувала програму "Залізні друзі" для тих, хто регулярно вибирає потяги для своїх подорожей. У межах програми кожен кілометр подорожі перетворюється на "обіймашки", які можна накопичувати у своєму профілі в застосунку Укрзалізниці. Відтепер "обіймашки" нарешті можна обмінювати на приємні бонуси. У межах програми "Залізні друзі" ти можеш отримати:

  • 40% знижки на сеанс у мережі кінотеатрів "Планета Кіно" за 2000 "обіймашок". Необхідна кількість бонусів нарахується автоматично всього за дві поїздки другим класом Інтерсіті+ від Києва до Львова;
  • 15% знижки на поїздку в таксі Uklon за 1500 "обіймашок".
  • Поїздка другим класом Інтерсіті+ на відстань 750 км допоможе заощадити до 30 грн на таксі;
  • 15-25% знижки на придбання книг у Librarius за 1500 та 2500 "обіймашок" відповідно.
  • Подорожуй у купе на відстань 750 км і досліджуй книжкові тренди;
  • Idealist-Coffee за одну поїздку другим класом Інтерсіті+ на відстань 500 км пропонує заощадити до 50% вартості 15 штук дріп-кави;
  • 15% знижки на будь-яку каву в кафе ONE LOVE на Центральному залізничному вокзалі. А ще тут знижки від "Сільпо", Bolt Food, Buki School, MEGOGO та інших!

Важливо! "Обіймашки" у застосунку нараховуються тільки на поїздки, здійснені безпосередньо власником акаунту, а не на всі придбані з акаунту квитки. ​

Оновлені вбиральні

Укрзалізниця
Фото: Укрзалізниця

Цього місяця на столичному вокзалі відкрилася перша з оновлених безоплатних вбиралень нового стандарту.

Укрзалізниця
Фото: Укрзалізниця

Першою відкрито саме сімейну вбиральню, що повністю безбар'єрна і пристосована для гостей вокзалу на колісних кріслах. Проєкт повністю фінансується UNICEF Ukraine: у його межах планується облаштування загалом п'яти безоплатних вбиралень у Києві: три на Центральному та дві на Південному вокзалах.

Жіночі купе

Укрзалізниця
Фото: фейсбук Ukrzaliznytsia

Укрзалізниця у пілотному режимі наприкінці червня відкрила продаж квитків у жіночі купе. Придбати їх можна тільки у мобільному застосунку компанії. Послуга доступна на 4-х рейсах далекого сполучення: № 81 Київ — Ужгород; № 41 Дніпро — Трускавець; № 75 Київ — Кривий Ріг; № 15 Харків — Ясіня.

Поїзди з жіночими купе марковані у застосунку, а посадка у такі купе відкрита тільки для жінок і дітей до п'яти років в тому числі.

Фото: фейсбук Ukrzaliznytsia

В Укрзалізниці зазначили, що вартість проїзду в жіночих купе не відрізняється від звичайної, а кількість квитків на одне замовлення обмежена чотирма.

Жіночі купе — це і посилення безпеки у поїздах, і додатковий комфорт. Водночас залізничники підтверджують, що іноді квитки у жіночі купе купують також і чоловіки, яких у такому випадку провідники разом з начальниками поїздів переміщують до інших купе.

Провідник повинен допустити пасажира до проїзду на місці, вказаному у квитку. Якщо це місце у жіночому вагоні, то начальник поїзда складає акт і розміщує чоловіка в іншому вагоні, — пояснює автор блогу "Залізні магістралі" Олег Васильєв.

Дитяча зона Iron Land

дитяча зона, київський вокзал
Фото: Укрзалізниця

2 червня у приміщенні Центрального вокзалу Києва відкрилася найбільша в Україні безоплатна дитяча зона Iron Land у межах концепції UNICEF "Спільно". Це безбар'єрний простір для зручного перебування батьків із дітьми. Тут є кабінки для грудного вигодовування, бібліотека-лекторій, спортивно-ігрова зона, футбольний куточок і повноцінний музей науки із залізничними експонатами, а кілька разів на тиждень проводяться майстер-класи, ігри та лекції з вільним доступом.

Фото: Укрзалізниця 

Простір функціонує щодня з 06:00 до 23:00. Доступ до нього абсолютно безоплатний.

Ба більше, серед "бортових плюшок" варто згадати ще й те, що у поїздах з'явилися дитячі розмальовки.

Колаборація Milk Bar та Укрзалізниці

Фото: Укрзалізниця 

У меню Укрзалізниці з'явилися смаколики — пряники, брауні та арахісове і шоколадне печиво. Відтепер десерти Milk Bar стали доступними у міжнародних потягах Укрзалізниці:

  • упаковка шоколадного чи арахісового печива (1 штука);
  • упаковка з порцією брауні;
  • пряник у вигляді мапи України. ​

"Залізна крамниця" онлайн

Фото: інстаграм zalizna.kramnytsia

Команда "Залізної крамниці" у травні запустила онлайн-продажі. Товари з мерч-шопу: футболки, худі чи навіть знамениту шапку "Нумерація вагонів починається з голови" від Укрзалізниці тепер можна замовити з доставленням навіть за кордон. Вибрати сувенір чи річ із символікою Укрзалізниці, Києва та України можна на сайті.

Також тут доступні книги українських видавництв, залізничні піни, дитяча колекція, ексклюзивний дроп від Saint Javelin, легендарні підстаканники, пледи, сумки та інші корисні цікавинки. Замовлення у "Залізній крамниці" обіцяють сформувати протягом 2-3 робочих днів.

Доставлення Україною здійснюється "Новою поштою". Міжнародне доставлення можливе через сервіс Укрпошти. ​

Безбар'єрна залізниця

Укрзалізниця презентувала вагони для людей з інвалідністю
Фото: Укрзалізниця

Протягом останніх двох років Укрзалізниця придбала 37 інклюзивних пасажирських вагонів. Відтак маломобільні пасажири можуть зручно та безпечно підійматися з платформи будь-якої висоти до вагонів.

Укрзалізниця презентувала вагони для людей з інвалідністю
Фото: Укрзалізниця

При цьому процес підйому та спуску автоматичних підіймачів нового покоління займає трохи більше за хвилину, що не впливає на графік руху поїзда й не потребує великих зусиль з боку поїзної бригади. Окрім того, УЗ адаптувала всі входи і переходи на Центральному залізничному вокзалі, а також нині завершується будівництво нових ліфтів на першому пероні.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Працюю журналістом, про Київ пишу вже три роки, бо як його не любити. Інтереси: фото, мистецтво, гастрономія.
Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації