Фотограф Павло Заярний: "Я показую красу Києва, щоб людям хотілося повернутися додому"

Фотограф Павло Заярний: "Я показую красу Києва, щоб людям хотілося повернутися додому" Фото: Павло Заярний

Перш за все редакція "ТиКиїв" хоче подякувати всім фотографам, які роблять неймовірні світлини нашого улюбленого міста та позначають нас. Фото розлітаються Мережею і показують усьому світу красу Києва.

Один із таких стріт-фотографів — Павло Заярний, який створив не один десяток художніх світлин столиці. В інтерв'ю для "ТиКиїв" він розповів про те, як задля красивого кадру забирається на найвищі точки, зізнався, чому ніколи не висипається у своїх подорожах, пригадав, як на початку своєї кар'єри брав майстер-клас у ще невідомого тоді Дмитра Комарова та багато іншого.

Перші камери та фотокурси

Мій шлях фотографа розпочався 2006 року, коли я придбав собі дзеркальну камеру Nikon D80. До цього у мене була "мильниця" Sony, і вже на ній я знімав у мануальному режимі. Ніколи не любив авторежим. Після придбання камери я пішов на фотокурси. Там я побачився з Дмитром Комаровим, який проводив один із майстер-класів (тоді він ще не був відомим журналістом-мандрівником). Ще були майстер-клас з Олексанром Ктиторчуком на його кораблі та майстер-клас Андрія Турцевича. На той час ніяких перешкод для роботи фотографа я не відчував. Тільки зараз, під час війни, з'явилися певні заборони на знімання.

фото київ
Фото: Павло Заярний

Що найважче у роботі фотографа

Найважче у роботі фотографа — це тягати всі об'єктиви, штатив і камеру. Заради гарних кадрів я брав із собою в семиденний похід Карпатами важкий півторакілограмовий об'єктив та дрон. Ще в наплічнику окрім техніки були намет, їжа та речі. В таких походах має значення кожен грам, але гарні кадри того варті. У подорожах я намагаюсь видертись на найвищі оглядові майданчики, щоб побачити місто з іншого ракурсу.

Фото: Павло Заярний

Від портретів до стріт-фотографії

На сьогодні мої улюблені стилі — це урбаністичний та стріт-фотографія. Але починав я з портретів. Переглядаючи на комп'ютері папки з фото, я помітив, що з давньої сімейної поїздки в Одесу у мене немає жодної фотографії міста без портрета дружини або дітей. Коли я почав подорожувати Європою, то створив YouTube-канал Prosto travel про свої подорожі. Відтоді почав більше фотографувати саме архітектуру та пейзажі різних міст. Почав більше приділяти уваги travel фото в інстаграмі. Приглядався, як обробляють фотографи свої роботи, бо цей процес сильно впливає на кінцевий результат.

фото київ
Фото: Павло Заярний

5 найфотогенічніших міст, в яких вдалося побувати

Стамбул — місто сильно здивувало кількістю інстаграмних локацій.

Париж — це класика. Тут вишукані люди й вишукана архітектура.

Рим — неймовірно тепле місто з давньою історією та збереженими архітектурними пам'ятками.

Берген — чудове місто: охайні будинки, газони, природа. Взагалі вся Норвегія мені дуже сподобалася. Суцільний кайф!

Краків — дуже кльове місто, яке можна відвідати на вікенд та цілком відчути дух Європи. А ще там крутезні музеї.

Хочу зазначити, що в кожному місті я намагаюся хоча б раз вийти познімати на світанку. Здається, що це нереально, але навіть Колізей можна застати без людей о 7 ранку. Іспанські сходи в Римі вдень заповнені людьми, а на світанку там порожньо. І так у кожному місті. Завжди кажу в подорожах: "Вдома відіспимося!"

Найулюбленіші локації Києва

Улюблене місце у Києві — історичний центр навколо Золотих воріт. Там мені подобається все. Замок барона Штейнгеля з його цікавим краєвидом на балконі, вулиця Ярославів Вал з купою різноманітних закладів, Золоті ворота теж люблю за класний оглядовий майданчик, вулицю Рейтарську з її барами та неповторною атмосферою, вулицю Гончара, Софійський собор та й просто різні гарні будинки столиці.

Фото: Павло Заярний

Фотографія — це хобі 

Фотографія міста — це моє хобі. Від початку пандемії ковіду я почав багато пересуватись містом пішки, дуже багато. Намагаюся ходити різними маршрутами, щоб відкривати щось нове і ділитись світлинами в соціальних мережах. Приємно потім бачити свої фото на сторінках київських пабліків.

фото київ
Фото: Павло Заярний

Фотографія під час війни

З початку повномасштабної війни я декілька тижнів не міг нічого фотографувати та викладати. Через деякий час зрозумів, що багатьом людям, які виїхали за межі рідного Києва або за кордон, було б приємно бачити місто мирним і таким гарним, яким вони звикли його бачити до війни. Дуже багато жахливих новин заполонили соціальні мережі. Ми всі відстежуємо останні новини погані чи більш менш гарні. На своїй сторінці я показую красу Києва, щоб людям хотілося якнайшвидше повернутись додому після перемоги.

фото києва
Фото: Павло Заярний
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!
Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації