У столичному будинку-музеї Лесі Українки відкрилася історична виставка
У будинку-музеї Лесі Українки відкрили виставку про репресії інтелігенції "[Не]знищен[н]і", повідомляє заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Експозиція виставки розповідає про видатних українських діячів, які відчули на собі каток тоталітарної машини.
Можна більше дізнатися про справу чоловіка Лесі Українки, ув'язнення онуки Михайла Старицького, переслідування родини Івана Франка та про показові суди над представниками української інтелігенції.
У виставкових залах представили копії особових справ з архівів, матеріали періодичної преси, відеохроніки, світлини, листування видатних діячів та їхніх нащадків із в'язниці, а також деякі особисті речі.
Також на виставці представлені моторошні інсталяції — імітація тюремної камери, схожої на ту, яку замальовувала у своєму записнику Людмила Старицька-Черняхівська, метафора вагона поїзда, якими засуджених везли на заслання, та інсталяція-метафора Биківнянського лісу, який був не просто місцем злочину, а й символом знищення українців.
Важливими акцентами експозиції є справа "Козача Рада Правобережної України", процес Спілки визволення України, який називають найбільшою PR-кампанією радянської влади, Биківнянська трагедія, хвиля репресій інтелігенції на початку війни Німеччини із СРСР, а також сучасний період — ті реалії, у яких ми живемо зараз і в яких знову є фізичне знищення окупантами українських митців, — йдеться у повідомленні КМДА.
Зазначається, що проєкт "[Не]знищен[н]і" допоможе краще розуміти причини сучасної російської агресії проти України.
Виставка триває до 31 жовтня за адресою: вул. Саксаганського, 97. Вхід вільний.
Читай також: у Києві відкриють виставку, присвячену фільму "Довбуш" — показуватимуть костюми та декорації.