У Софії Київській осушують стіни — для чого це потрібно

У Софії Київській осушують стіни — для чого це потрібно Фото: фейсбук Ростислава Карандєєва

Питання збереження культурної спадщини є одним із пріоритетних напрямів України, особливо в умовах війни. Це стосується не лише об'єктів, що постраждали чи можуть стати потенційними жертвами ворожих обстрілів. Незворотним та не менш руйнівним, на жаль, залишається природне старіння, якого зазнають пам'ятки через вплив фізико-хімічних чинників, зокрема зволоження та водної ерозії.

Щоб зберегти пам'ятки, впроваджуються сучасні технології. Одна з таких вже працює у Софії Київській. Про неї розповів виконувач обов'язків міністра культури Ростислав Карандєєв.

У Софійському соборі сушать стіни - для чого це потрібно
Фото: фейсбук Ростислава Карандєєва

У соборі використовують сучасну технологію природного осушення будівель Biodry. Ця система виробляється у Швейцарії й була протестована в понад 20 країнах. По всьому світу вже встановлено понад 4 тис. 500 приладів, що забезпечують осушення фундаментів та стін будівель без термічного впливу і використання руйнівних технологій.

У Софійському соборі сушать стіни - для чого це потрібно
Фото: фейсбук Ростислава Карандєєва

Завдяки використанню системи Biodry за короткий час вдалося зупинити фізичну деградацію та запобігти руйнуванню несучих частин будівлі Софійського собору.

Сьогодні перед нами стоїть завдання забезпечити необхідні режими вологості у фондосховищах для безпечного збереження евакуйованих музейних колекцій. І тут технології Biodry можуть стати дуже актуальними. Також у наш час важливо, що сухі будівельні конструкції є більш стійкими до вибухових хвиль та вібрацій, — зазначив Ростислав Карандєєв.

 

У Софійському соборі сушать стіни - для чого це потрібно
Фото: фейсбук Ростислава Карандєєва

Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що дві київські святині, серед яких і Софія Київська, можуть занести до переліку об'єктів Світової спадщини в небезпеці. Що їм загрожує — дізнавайся за посиланням.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації