До Дня воєнної розвідки України в НБУ презентували пам'ятну монету

До Дня воєнної розвідки України в НБУ презентували пам'ятну монету Фото: НБУ

Сьогодні в Україні відзначають День воєнної розвідки. До свята НБУ ввів у обіг пам’ятну монету, яка присвячена героїчним воїнам-розвідникам.

НБУ
Фото: НБУ

Презентували монету "Воєнна розвідка України" Голова НБУ Андрій Пишний та начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов.

Успіхи та здобутки розвідників зазвичай не є загальновідомими, але прийде час і український народ обов’язково дізнається невідомі імена сучасних Героїв. Ми не можемо зараз подякувати усім розвідникам поіменно, але можемо вшанувати честь воєнної розвідки. Ця монета – присвята справжній непереможності та силі духу наших воїнів, — зазначив Андрій Пишний.

На аверсі пам’ятної монети розмістили емблему Головного управління розвідки.

НБУ
Фото: НБУ

На реверсі — відоме гасло воєнних розвідників латиницею SAPIENS DOMINABITUR ASTRIS, що у перекладі означає — "Мудрий пануватиме над зірками".

НБУ
Фото: НБУ

В центрі композиції на тлі поверхні земної кулі зображення сови, що пронизує мечем абриси території країни-агресора.

НБУ
Фото: НБУ

Переконаний, ця унікальна монета стане хорошим пам'ятним знаком про нашу звитяжну боротьбу проти окупантів і прикрасить найвишуканіші колекції нумізматів. Найбільша цінність монети полягає в тому, що вона виходить під час повномасштабного вторгнення, що символізує панування бойового духу над небезпекою, — зазначив генерал-майор Кирило Буданов.

Придбати пам’ятну монету "Воєнна розвідка України" можна в інтернет-магазині. Загалом буде реалізовано 10 тисяч пам’ятних монет.

Детальніше можна почитати за посиланням.

Нагадаємо, раніше Національний банк України презентував нові пам'ятні монети "Сміливість бути. UA". Їх спеціально підготували до Дня Незалежності як символічний подарунок-присвяту всім українцям та українкам.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації