Будинок Терещенків повернули громаді Києва: що з ним планують зробити

Будинок Терещенків повернули громаді Києва: що з ним планують зробити Фото: вікіпедія

Верховний Суд України повернув громаді Києва будинок Терещенків, що розташований на бульварі Шевченка. Про це повідомили на офіційній сторінці Міністерства культури та інформаційної політики України в фейсбуці.

Нагадаємо, що у 2008 році власником будинку Терещенків стало ПрАТ "Центрелеватормлинбуд". В умовах продажу була реставрація будівлі, однак новий власник так її і не зробив. Тому в 2021 році Київська міська прокуратура подала позов про розірвання інвестиційного договору з компанією та повернення садиби в комунальну власність.

Будинок Терещенків повернули громаді Києва
Фото: Україна Інкогніта

Учора Верховний Суд задовольнив вимогу прокурора про повернення будинку громаді. Крім того, суд виніс окрему ухвалу щодо недопущення порушень законодавства про охорону культурної спадщини та зобов'язав Київську міську раду усунути попередні порушення.

Громадська діячка, дружина представника династії меценатів Терещенків Олена Терещенко повідомила, що наступним кроком після поверення пам'ятки у власність громади стане її реставрація. Там планують відкрити музей.

Маємо добитися реставрації цієї унікальної пам'ятки, яка має стати перлиною венеціанської неоготики Києва — Музеєм доброчинності, щоб виховувати наступні покоління на прикладах відомих київських родин-меценатів, які присвячували своє життя служінню рідному місту та суспільству, — написала Олена Терещенко.

Будинок Терещенків повернули громаді Києва
Фото: фейсбук Олени Терещенко

Історична довідка

Садиба Терещенків є пам'яткою архітектури місцевого значення. Особняк був зведений у 1874-1875 роках на замовлення дружини чиновника юстиції, колезького асесора Модзелевського — Феліції Адамівни.

У 1879 році, після смерті чоловіка, Модзелевська продала садибу відомому українському підприємцю та меценату Івану Терещенку. Станом на 1884 рік садибний будинок мав 23 кімнати, також кімнати були у сусідньому двоповерховому флігелі, де майже весь перший поверх займали каретна і стайня.

Після смерті Івана Терещенка у 1903 році, власність перейшла до його вдови, Єлизавети, яка мешкала тут із чотирма дітьми.

Будинок Терещенків повернули громаді Києва
Фото: Україна Інкогніта

За часів гетьмана Скоропадського в будинку розмістилися більшість структурних підрозділів Міністерства шляхів сполучень Української Держави. У радянські часи садибу перетворили на житловий будинок, а з 1984 року тут розміщувалися адміністративні установи.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації