Що треба знати про клініку Маковського?

Що треба знати про клініку Маковського? Фото: tripadvisor

Особняк із приватною хірургічною клінікою побудований у стилі модерн поблизу Ярославового Валу. Будівлю прикрашають барельєфи з напівголими жінками-птицями, які, за легендою, відводять біду та надають сили. Вона розташована за адресою: вул. Олеся Гончара, 33-б.

Історія

Старе фото клініки Маковського
Старе фото клініки Маковського

Клініка споруджена архітектором Ігнатієм Ледоховським у 1907-1908 роках на замовлення Петра Качковського, доктора медичних наук. Чоловік відкрив в цьому будинку приватну хірургічну клініку, але довго в ній пропрацювати не вдалося. У 1909 році він пішов з життя після невдалої операції. Тож шпиталь перейшов до рук його товариша Ігнатія Маковського, який вирішив додати закладу трохи сучасності. Потім її почали називати "Хірургічна лікарня доктора медицини Маковського". Імʼя його збереглося на фасаді й досі.

Будівля

Клініка Маковського зараз
Клініка Маковського зараз

Помешкання має окремий вхід для господаря, та раніше тут були приймальня, операційна, перев'язна та палати різного розміру чи рівня комфорту. Також у дворі були збудовані житло для прислуги, екіпажна, стайня, гараж, комори, дровʼяник та льодовня.

Неочікувані гості

Клініка Маковського зараз
Клініка Маковського зараз

В 1911 році в Київ на відкриття памʼятника імператору Олександру II приїхав премʼєр-міністр росії Петро Столипін. У Київській опері на виставі "Сказка о царе Салтане", куди він пішов відпочити, під час другого антракту в нього двічі вистрелив есер Дмитро Богров. Його доставили в клініку Маковського, за його життя декілька днів боролися кращі хірурги столиці. На честь Столипіна перейменували вулицю.

Послуги клініки Маковського
Послуги клініки Маковського​​​​​

Зміни

Під час Першої світової війни у клініці облаштували військовий шпиталь для офіцерського штабу. В радянські часи в будівлі розташовувалися офтальмологічна клініка та інші медичні заклади.

Після реставрації будинок став центральним офісом Народного Руху України. Зараз тут розташований Музей шістдесятництва й Український малий драматичний театр.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.
Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації