Як працюють та допомагають організації Happy Paw та ГО "Рух Змін"?

Як працюють та допомагають організації Happy Paw та ГО "Рух Змін"? Фото: Getty

Чи замислювався ти раніше, як працюють фонди благодійних організації з тваринами, та як взагалі почуваються врятовані собаки та коти? На жаль, у період війни збільшилася кількість бездомних чотирилапих, які потребують допомоги, їжі та турботи.

Ми поспілкувалися з волонтерськими організаціями про шахраїв-волонтерів, важливість офіційної реєстрації та винагороду, яку отримує доброволець. 

Благодійний фонд Happy Paw

Благодійний фонд Happy Paw

Як ви стали волонтерами? Які напрями діяльності вашої організації?

Благодійний фонд Happy Paw заснований у 2012 році Ольгою Спектор. Ми починали зі співпраці з 14 притулками, а відтоді виросли до допомоги більш ніж 120 притулкам, де проживає 60 000 котів і собак. Відтоді напрями роботи фонду змінювалися, трансформувались, і наразі у нас стабільно працюють п'ять проєктів: 

  • допомога тваринам у притулках (лікування, харчування, медикаменти, будки тощо);
  • опіка над твариною або притулком на відстані;
  • влаштування (адопція) безпритульних тварин;
  • освітній проєкт "Біоетика" – заходи й лекції для дітей про гуманне ставлення до тварин;
  • стерилізація безпритульних тварин заради контролю чисельності популяції безхатніх котів і собак. 

З початком повномасштабної війни ми почали займатися ще й гуманітарною допомогою. За ці 10 місяців війни загалом ми передали понад 260 тонн корму для притулків, мініпритулків і волонтерів. А також значно масштабували будівельні роботи у притулках: відбудували кілька зруйнованих і пошкоджених війною притулків, збудували ветеринарні кабінети, карантинні приміщення для тварин, майданчики для вигулу та соціалізації, а також десятки нових вольєрів та будок.

Чи потрібні документи / офіційна реєстрація для благодійної організації або звичайного волонтера?

Так, якщо благодійна організація хоче працювати у правовому полі, вона повинна бути офіційно зареєстрована і мати статус неприбуткової. Волонтером у нас звикли називати будь-яку соціально активну людину. Але за законом, щоб вести волонтерську діяльність офіційно, потрібно посвідчення волонтера. Його можна отримати, звернувшись до органів місцевої влади.

Наш фонд офіційно зареєстрований, адже прозорість – одна із цінностей Happy Paw. Кожен наш збір, кожна допомога тварині чи притулку офіційно задокументовані та мають звіт (акти передачі допомоги притулку, договір із притулком, платіжні виписки та рахунки від постачальників тощо). Всі ці дані можна знайти на нашому сайті.

Які люди зазвичай приходять у вашу команду та чи є критерії вибору кандидатів?

Наші співробітники – це ті самі соціально активні люди, які хочуть зробити життя безпритульних тварин якомога кращим, а в ідеалі мріють про те, щоб всі безхатні тварини мали свої домівки й господарів. Це, можна сказати, девіз фонду. 

Майже всі наші співробітники мають тварину або декілька, і здебільшого це тварини, врятовані з вулиці. 

Штат фонду наразі складається з 13 людей, у кожної людини – своя сфера діяльності. Це керівниця фонду, менеджерки проєктів, піарниці, дизайнерка, а також бухгалтери та офіс-менеджери. Але для нас всіх фонд – це велика родина, об’єднана спільною метою. Через це і взаємини всередині колективу більше сімейні, ніж офіційні. 

Також кожен із працівників офіційно оформлений (за трудовою) як працівник організації та має "білу" зарплату, відпустку, лікарняні – все, що передбачено трудовим кодексом.

Благодійний фонд Happy Paw

Як відбувається звітність у компанії?

Одним із принципів роботи фонду є прозорість для наших благодійників, тому ми дуже прискіпливо ставимось до цього. Щомісяця працівники фонду підбивають підсумки роботи й готують звітну документацію по кожному з проєктів. Звіти роботи фонду можна знайти на нашому сайті у вільному доступі. 

Чи стикалися ви з шахраями, які забирали кошти собі та зникали?

На жаль, в зоозахисній спільноті, як і всюди, є недобропорядні люди. Але ми ретельно перевіряємо притулки та волонтерів, з якими співпрацюємо. Тому поки що таких ситуацій саме з нами не виникало. Сподіваємось, що так буде і надалі. 

Чи приймаєте ви у свою організацію добровольців – як українців, так і іноземців? Що потрібно зробити, аби стати членом вашої команди?

Ми періодично звертаємось по допомогу добровольців. У нас є "штат" волонтерів, які іноді допомагали, наприклад, з транспортом або приєднувалися до нашої команди на великих івентах, де співробітників фонду було б недостатньо. До нас неодноразово звертались іноземці, які б хотіли підтримати тварин, але велика частина роботи фонду – це офісна діяльність (звіти, закупівлі, логістика, інформування, комунікація з притулками й постачальниками тощо). Здебільшого, якщо людина звертається до фонду як волонтер і має бажання допомогти тваринам, ми відправляємо її до якогось притулку. Тому що в притулках постійна нестача людей, які б допомагали фізично: годували й вигулювали тварин, прибирали вольєри, проводили різні ветеринарні маніпуляції.

 

Громадська організація "Рух Змін"

Громадська організація "Рух Змін"

Як ви стали волонтерами та які напрями діяльності вашої організації?

Волонтерити почали ще у 2014 році. Це був поклик серця для кожного з нас. Зважаючи на всю ситуацію у країні, ми мали чітке розуміння: якщо маємо можливість допомагати – будему допомагати. 

Наша організація допомагає також Збройним Силам України, лікарням та цивільному населенню. Ми здійснюємо адресну доставку гуманітарної допомоги, надаємо допомогу у штабах для вимушено переміщених осіб, багатодітним сім'ям та самотнім матусям, людям з інвалідністю, що опинилися у скрутному становищі через російське вторгнення. 

Чи потрібні документи / офіційна реєстрація для благодійної організації або звичайного волонтера?

Коли ми починали у 2014 році, офіційної реєстрації не було. У 2018 році вже засновано Громадську організацію "Рух Змін". 

Маючи офіційну реєстрацію, легше вести волонтерську діяльність. Ми співпрацюємо з військовими адміністраціями, з благодійними фондами та громадськими організаціями, міжнародними фондами та підприємцями. 

Які люди зазвичай приходять у вашу команду та чи є критерії вибору кандидатів?

Всі наші волонтери – це не випадкові люди. Кожного до нас привела своя історія. Більша частина людей, які приходять у нашу команду, або були підприємцями, або займались якоюсь іншою діяльністю. Але всі об'єднанні бажанням допомагати й однією метою – перемогою України. Це команда ідейних і вмотивованих однодумців. 

Як відбувається звітність у компанії?

"Рух Змін" – це офіційна громадська організація, і ми є неприбутковою організацією. У організації  є статут, який визначає нашу сферу діяльності та мету роботи. Організацію було засновано у 2018 році. Весь цей час ми подаємо офіційну звітність у податкові органи. Також ми публікуємо звіти про надану допомогу на наших офіційних сторінках організації  у соцмережах. Ще готуємо звітність для наших партнерів після використання наданої ними продукції за умовами співпраці. 

Громадська організація "Рух Змін"

Чи отримують якусь грошову винагороду або допомогу працівники?

Всі волонтери нашої організації виконують роботи на волонтерських засадах і не отримують грошових виплат. Винагорода волонтера – це ті емоції, які не купиш за жодні гроші. Це вдячність людей, які потребують допомоги, почуття щастя. Не все вимірюється грошима. 

Чи стикалися ви з шахраями, які забирали кошти собі та зникали?

Стикалися з шахраями, які збирали кошти, використовуючи наші логотипи й фотографії на своїх фейкових сторінках. Про них ми повідомляли у відповідні органи. 

Чи приймаєте ви у свою організацію добровольців – як українців, так і іноземців? Що потрібно зробити, аби стати членом вашої команди?

Всі волонтери – добровольці. Це вибір кожного з нас. Щоб поповнити свої лави, спочатку зустрічаємося з кандидатом, знайомимося та дізнаємось, які напрями діяльності йому до душі. Зазвичай під кінець розмови є чітке розуміння того, чи в одному напрямі ми рухаємось.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.
Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації