Україна відзначає День національної поліції
Українській поліції — 8 років. Саме 4 липня новий правоохоронний орган замінив інспекторів ДАІ та інших міліціонерів. Дві тисячі нових працівників МВС склали присягу на вірність українському народу. Зміни в поліції відбуваються і зараз. Про те, як змінювалася наша поліція — далі у матеріалі.
Перші кроки та головні завдання
Реформа поліції розпочалася після подій Революції Гідності. Досвід українська влада запозичила у Грузії та запросила для реформування Еку Згуладзе, яка обіймала посаду заступника міністра внутрішніх справ Грузії. Вже наприкінці 2014-го вона отримала аналогічну посаду в Україні.
Національна поліція з'явилася трохи більш як за пів року — 4 липня 2015-го. Дві тисячі нових працівників пройшли тримісячне навчання й урочисто присягнули на Софійській площі. Київ став першим містом, де утворилася поліція. Згодом були Львів, Одеса, Харків. За рік патрульні з'явились в усіх регіонах України. Відтак було сформовано новий центральний орган виконавчої влади, що виконує такі завдання:
- публічна безпека та порядок;
- охорона прав і свобод громадян,
- охорона інтересів суспільства та держави;
- боротьба зі злочинністю; надання послуг громадянам, які потребують допомоги.
Зазначу, що у поліції є власна символіка. Емблема — срібна восьмикутна зірка із зображенням малого герба. Прапором стало прямокутне полотнище темно-синього кольору з емблемою у центрі.
КОРД
А вже за рік у 2016-му з'явився КОРД — Корпус оперативно-раптової дії. Бійців спецпідрозділу вчили американські інструктори. 80% навчального курсу становили практичні заняття. Свої навички КОРД показав уже у січні 2017 року у прифронтовій Авдіївці. Відтоді поліціянти особливого призначення несуть службу на Донеччині.
Річкова патрульна поліція
Сім років тому в Україні з'явилась Річкова патрульна поліція. Спочатку у Черкасах. Згодом — у Вишгороді, Запоріжжі, Дніпрі та Києві. У столиці під час запуску нового підрозділу провели показові тренування. Правоохоронці, за тренувальним сценарієм, захоплювали судно зі злочинцями. Патрульні інспектують міста не лише на човнах.
Поліція на велосипедах
Також 2016-го з'явилася поліція на велосипедах. Вони штрафують водіїв, які неправильно припаркувались, виїжджають оформлювати ДТП. А також стежать за порядком у громадських місцях. Також у поліції продовжують працювати спеціальні патрулі на конях. Вони потрібні під час масових заходів — коли дороги перекриті, коли скрізь натовп. А також під час роботи у парках.
Інші напрями
Крім того, при новому правлінні створили кіберполіцію та поліцію діалогу, що стежить за порядком на масових заходах. Ця практика запозичена з Великої Британії, її суть — вирішувати конфлікти без застосування зброї. Реформа у поліції відбувається не лише на вулицях чи кабінетах. Патрулі запустили тікток. Знімають тренди, а також розповідають про правила дорожнього руху.
Національна поліція після 24 лютого 2022 року
Після повномасштабного вторгнення Нацполіція продовжує воювати на фронті. Її працівники забезпечують громадський порядок, документують злочини. А ще рятують людські життя.
Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну слідчі Національної поліції України розпочали 84 734 кримінальні провадження за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями збройних сил російської федерації та їхніми пособниками.
З них:
- 72 246 — за ст. 438 Кримінального кодексу України ("Порушення законів та звичаїв війни");
- 9 209 — за ст. 110 Кримінального кодексу України ("Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України");
- 3 009 — за ст. 111-1 Кримінального кодексу України ("Колабораційна діяльність");
- 167 — за ст. 111 Кримінального кодексу України ("Державна зрада") та ін.
Водночас за даними соціологів, рівень довіри до силових структур продовжує зростати. Відтак, за даними опитування КМІС до Національної поліції він зріс із 30 до 58%.
Привітання з Днем Національної поліції
Президент України привітав правоохоронців та подякував їм за безпеку наших людей, за порятунок українців, за героїзм у боях.
Дякую за безпеку для наших людей! Дякую за порятунок українців! Дякую за героїзм у боях! Вітаю всіх наших поліціянтів і бажаю передусім вдячності — вдячності всього нашого народу нашій поліції. Що ефективнішими будуть кожен і кожна, хто служить у поліції, то більшою буде вдячність наших людей, — наголосив Зеленський.
Привітальний ролик оприлюднили також від імені Київської міської адміністрації.
У соціальних мережах Національної поліції також з'явилося одразу два ролики з нагоди професійного свята.
Редакція "ТиКиїв" приєднується до привітань наших мужніх поліціянтів із професійним святом та дякує за віддану службу на благо України!